Tadeusz Błażusiak Mistrzem Świata SuperEnduro 2012

W kolejnym rewelacyjnym starcie Polak powiększył swoją złotą kolekcji (w tym sezonie Błażusiak zdobył już złoty medal X-Games, Mistrzostwo Ameryki i Mistrzostwo Erzbergrodeo).
W Mistrzostwach Świata SuperEnduro 2011-2012 Tadeusz wygrał wszystkie rundy Mistrzostw Świata zaczynając od pierwszego Grand Prix Włoch w Genui, poprzez zwycięskie Grand Prix Polski w Łodzi aż do finałowego zwycięskiego Grand Prix Hiszpanii w Barcelonie.

To był trzeci zwycięski sezon z rzędu w którym Polak tryumfował w Światowym SuperEnduro. „Taddy był po prostu niesamowity” – skomentował menadżer teamu KTM-a Alex Doringer, „wszystko co zrobił było perfekt, miał perfekcyjne starty i przez cały wieczór miał bezbłędne biegi. Był po prostu klasą samą dla siebie” – dodał bardzo zadowolony Alex Doringer.
Błażusiak zadedykował swoje zwycięstwo niedawno zmarłemu wielokrotnemu Mistrzowi Świata Enduro Mice Aholi z Finlandii ( Ś.P. Mika Ahola 1974-2012).

Oficjalne wyniki Mistrzostw Świata SuperEnduro 2012:

1.Tadeusz Błażusiak POL/KTM
2.Johnny Walker GBR/KTM
3. Joakim Ljungren SWE/Husaberg

Krótki adres URL: http://motocross.dirtarena.pl/?p=2497

2 komentarze dla “Tadeusz Błażusiak Mistrzem Świata SuperEnduro 2012”

  1. Kr

    Gratulacje Tadziu!!!! Jesteś wielki!!!

Nadchodzące wydarzenia

  • Events are coming soon, stay tuned!

ANKIETA

Jak często jezdzisz na torze?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
Copyright © DIRT ARENA™ Wszelkie pozostałe znaki towarowe i nazwy firm, zamieszczone w matriałach publikowanych należą do ich właścicieli. Znajdź nas w Google+