KTM CEO Stefan Pierer kupuje marke Husqvarna

2012-Husqvarna-Nuda-900R

KTM CEO – Stefan Pierer nabył od BMW Motorrad marke Husqvarna. Ten zaskakujący zakup pojawia się w momencie gdy mówi się że BMW Motorrad mocno zainwestował w Husqvarna, nawet odsyłając część swoich inżynierów z Niemiec do projektowania i rozwoju nowych produktów dla Husqvarny. Najprawdopodbniej to właśnie dzięki wsparciu BMW model Nuda 900 Streetbike okazał się być udanym produktem Husqvarny. Nuda nawet wykorzystuje silnik zaprojektowany i zbudowany przez BMW.

Ruch ze strony pana Pierer przyczyni się do wzmocnienia pozycji KTM jako lidera w Europie. Warto też wspomnieć że właścicielem 47% w spółce holdingowej KTM (CROSS HOLDINGS) jest Indyjska firma – INDIAN MOTORCYCLE BAJAJ AUTO.

Husqvarna rozpoczyna swoje życie pod koniec 19 wieku jako producent uzbrojenia dla armii Szwedzkiej. W 1903 roku firma zajęła się produkcją motocykli. Mimo że Husqvarna obecna jest w wyścigach motocyklowych od 1918 to uznanie uzyskuje dopiero w latach 1960 i 1970 kiedy to zdominowała wyścigi motocrossowe. W 1987 roku Husqvarna Motorcycles została zakupiona poprzez marke Cagiva – włoskiego producenta motocykli który jest częscia grupy MV Agusta. Od tego momentu Husqvarna przenosi swoją główną siedzibę do Włoskiego miasta Varese, skąd działa do dzisiaj.

Krótki adres URL: http://motocross.dirtarena.pl/?p=4807

Nadchodzące wydarzenia

  • Events are coming soon, stay tuned!

ANKIETA

Jak często jezdzisz na torze?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
sezon MXGP 2015 - oglądaj NA ŻYWO
Promocja imprez Motocross
sezon MXGP 2015 - oglądaj NA ŻYWO
Copyright © DIRT ARENA™ Wszelkie pozostałe znaki towarowe i nazwy firm, zamieszczone w matriałach publikowanych należą do ich właścicieli. Znajdź nas w Google+