NIGHT OF THE JUMPS – 23 marca 2013, ERGO ARENA – Mistrzostwa Świata FIM FMX 2013

night of the jumps - gdańsk / sopot 23 marca 2013

Tytuł: NIGHT OF THE JUMPS – 23 marca 2013, ERGO ARENA – Mistrzostwa Świata FIM FMX 2013
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot – ERGO ARENA
Data: 2013-03-23

Sezon wielkich emocji w Mistrzostwach Świata FMX

Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie – NIGHT of the JUMPs to nie tylko jedna z najdłużej rozgrywanych serii na świecie, ale także jedna z najbardziej prestiżowych. W tym roku zawody odbywać się będą na trzech kontynentach, a Mistrz Świata zostanie wyłoniony po aż szesnastu, okraszonych dodatkowymi atrakcjami, rundach. Na mapie rozgrywek nie brakuje także Polski.

Sezon rozpocznie się już 2 marca w Kownie. Będzie to debiut serii w tym, drugim co do wielkości, litewskim mieście. Tydzień później na dwie rundy zawodnicy zawitają do stolicy Niemiec, Berlina. Natomiast 23 marca mistrzowie motocyklowych ewolucji wrócą do ERGO ARENY na granicy Gdańska i Sopotu. Zarówno przystanek niemiecki, jak i polski udowodni, że kobiety też mają coś do powiedzenia w temacie FMX’u. W Berlinie salto w tył kręcić będzie zawodniczka z Australii – Emma McFerran, a w naszym kraju Iwona Guzowska wykona Backflipa razem z jednym z zawodników. Ryzyko takiego wyczynu jest ogromne, ponieważ podczas Tandem Backflipa podwójnie obciążony motocykl trudniej wykonuje rotację. Nie trzeba więc zaznaczać, że uczestniczenie w nim będzie wymagać od naszej utytułowanej pięściarki, a aktualnie Posłanki na Sejm, stalowych nerwów.

Po polskim przystanku zawodnicy walczyć będą o punkty w Szwajcarii (dwie rundy), Rosji (dwie rundy), Brazylii (jedna runda), Chinach (cztery rundy), Ukrainie (jedna runda), Łotwie (jedna runda), aby w grudniu dotrzeć na finałowy przystanek do stolicy Bułgarii – Sofii.

W tym sezonie na liście startowej nie zabraknie bardzo dobrze znanych polskiej publiczności zawodników. I tak swoją obecność i start w ERGO ARENIE potwierdziła czołówka rozgrywek: trzykrotny Mistrz Świata Remi Bizouard (2008, 2009, 2012), Libor Podmol (Mistrz Świata 2010, czterokrotny Wicemistrz Świata), Brice Izzo (Wicemistrz Świata 2010), Jose Miralles (Wicemistrz Świata 2009). Ponadto w Polsce wystąpi David Rinaldo, Maikel Melero, Petr Pilat i Massimo Bianconcini. Wszystkich tych zawodników mieliśmy okazję oglądać w Polsce w 2011 roku. Po raz pierwszy podczas NIGHT of the JUMPs w naszym kraju zobaczymy Hannesa Ackermanna i Dany’ego Torresa.

Torres, który ma na swoim koncie wiele zwycięstw w serii Red Bull X-Fighters oraz medal X Games, po raz pierwszy w swojej karierze zdecydował się na start we wszystkich rundach MŚ. Ze swoimi umiejętnościami i kreatywnością Dany będzie trudnym przeciwnikiem, co sprawia że rywalizacja będzie na pewno zacięta i bardzo ekscytująca.

HARMONOGRAM ZAWODÓW:
17:00 otwarcie bram
17:30 – 18.30 Pit Party
19:00 otwarcie zawodów, prezentacja zawodników
19:15 kwalifikacje
20:10 Race & Style
20:30 – 21.00 przerwa
21:05 Highest Air
21:20 Finał
21:55 dekoracja zawodników
22:15 sesja autografów

Bilety do nabycia w salonach EMPIK w całym kraju, kasach ERGO ARENY oraz na stronach:
ebilet.pl – link
eventim.pl – link
ticketpro.pl – link

Więcej informacji:
sportainment.pl – link
Oficjalny fan page – link
Wydarzenie na FB – link

Mapa dojazdu na ERGO ARENA:

Krótki adres URL: http://motocross.dirtarena.pl/?p=4887

Komentarze są wyłączone

sezon MXGP 2015 - oglądaj NA ŻYWO
Promocja imprez Motocross
sezon MXGP 2015 - oglądaj NA ŻYWO
Copyright © DIRT ARENA™ Wszelkie pozostałe znaki towarowe i nazwy firm, zamieszczone w matriałach publikowanych należą do ich właścicieli. Znajdź nas w Google+