Polski reprezentant na Mistrzostwa Świata FMX 2013 – Artur Puzio – 23 Marca 2013 ERGO ARENA

2 marca 2013 w Kownie odbyła się inauguracyjna runda Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie. Najlepsi zawodnicy tej dyscypliny z Danym Torresem, Remi Bizouardem i Liborem Podmolem walczyli o pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej. A już za nieco ponad 4 dni NIGHT of the JUMPs zawita do Polski, gdzie w ERGO ARENIE nasz kraj reprezentować będzie aż dwóch zawodników.

Rywalizacja na Litwie była zacięta i pokazała, że zawodnicy zimą nie próżnowali. Poziom ewolucji jakie zaprezentowali publiczności zgromadzonej w Zalgirio Arenie pozwala sądzić, że podczas polskiej rundy widzowie mogą się spodziewać wszystkiego co najlepsze: niesamowitych ewolucji, zaciętej rywalizacji i jedynego w swoim rodzaju show. Pierwsze skrzypce w Kownie wiedli Dany Torres i Remi Bizouard, pomiędzy którymi rozegrało się decydujące starcie. Czy tak będzie też w ERGO ARENIE? W to nie wątpimy.

Wśród zawodników na liście startowej na 23 marca widnieje także nazwisko Polaka. Na tor wraz ze światową czołówką wyjedzie Mistrz Polski FMX Artur Puzio, zawodnik klubu WSM Chełmiec.

Pora roku na treningi nie jest zbyt sprzyjająca, ale nasz reprezentant się nie poddaje. Wkręcił kolce w opony, zaopatrzył się w odpowiednią odzież i trenuje w swoim parku. Treningi są dla niego tym bardziej trudne, że dopiero w styczniu mógł bezpiecznie wsiąść na motocykl po jesiennej kontuzji kolana.

Zapytaliśmy go o przygotowania i formę przed Mistrzostwami Świata, oto co miał nam do powiedzenia: „Nie wiem, czy można to nazwać przygotowaniami, staram się skakać codziennie, szlifując moje dotychczasowe tricki, ale przyznać muszę, że skupiam się głównie na powrocie do formy po kontuzji. Na sali akrobatycznej robię wszystko by doprowadzić kolano do pełnej sprawności. Za kilka dni planuję moment kulminacyjny moich przygotowań do MŚ gdzie będę dopracowywał backflipy oraz trick niespodzianke. Oczywiście w ERGO ARENIE będę się starał wypaść jak najlepiej, ale pewnych rzeczy niestety się nie przeskoczy. Noga cały czas daje o sobie znać, więc szczyt formy, który planowałem na polską rundę Mistrzostw Świata, może się przesunąć o kilka tygodni. Mimo problemów na treningach, niezależnie od pogody, daję z siebie wszystko i mam nadzieje, że to zaprocentuje w ciepłej, bezwietrznej hali. Na myśl o zawodach czuję pozytywne podekscytowanie i cieszę się, że wezmę udział w tej prestiżowej imprezie. Dziękuję moim sponsorom, bez wsparcia których, o występie w NIGHT OF THE JUMPS mógłbym tylko pomarzyć. Przede wszystkim dziękuję sponsorom napędzającym: Antbud i Kapral-car (auto kasacja). Podziękowania należą się także Miastu Barcin, Ogio, Elade street wear a także Max-media, Motodream Bydgoszcz, Stigma, no-moto (okleiny motocyklowe) baalbek orient gril, Yato, Eni oraz MotoX“.

Zachęcamy gorąco do zjawienia się w ERGO ARENIE 23 marca z polskimi flagami, aby dopingować naszych zawodników. Bilety nadal do nabycia na EBILET.PL, EVENTIM.PL, TICKETPRO.PL oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Więcej na: sportainment.pl

Oficjalny fan page: facebook.com/NIGHToftheJUMPs
Wydarzenie na FB: facebook.com/events/435852773117516/

Krótki adres URL: http://motocross.dirtarena.pl/?p=5140

Nadchodzące wydarzenia

  • Events are coming soon, stay tuned!

ANKIETA

Moja ulubiona marka opon to:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
sezon MXGP 2015 - oglądaj NA ŻYWO
Promocja imprez Motocross
sezon MXGP 2015 - oglądaj NA ŻYWO
Copyright © DIRT ARENA™ Wszelkie pozostałe znaki towarowe i nazwy firm, zamieszczone w matriałach publikowanych należą do ich właścicieli. Znajdź nas w Google+