RED BULL HARE SCRAMBLE 2013 niestety bez Tadeusza Błażusiaka

taddy-blazusiak-red-bull-hare-scramble-2011

Impreza Erzberg Rodeo, której kulminacją są zawody Red Bull Hare Scramble to jedne z najtrudniejszych wyścigów offroadowych na świecie. Już 30 maja podczas kwalifikacji wystartuje 1500 motocyklistów, z których do finałowego przejazdu awansuje 500. W gronie uczestników zabraknie kontuzjowanego, pięciokrotnego triumfatora austriackiej imprezy – Tadka Błażusiaka.

Przełomowym momentem w życiu Błażusiaka był 2007 rok. Właśnie wtedy motocykl trialowy, zamienił na seryjny KTM i zaczął startować w zawodach Enduro. Jednym z pierwszych eventów na których się pojawił były właśnie austriackie zawody – Erzberg Rodeo. Na motocyklu, który dostał do testów dojechał na pierwszym miejscu i o Polaku zrobiło się głośno. Imponowała była nie tylko jazda Tadka, ale również styl w jakim ukończył morderczą rywalizację. Błażusiak uzyskał, sześć minut przewagi nad drugim Walijczykiem Tomem Sagarem i aż siedem nad trzecim, trzynastokrotnym mistrzem świata, Szwedem Juhanem Salminenem. Był to moment, w którym narodziła się nowa gwiazda Enduro!

Polak łącznie wystartował pięć razy podczas tych zawodów i za każdym razem stawał na najwyższym stopniu podium. W tym sezonie Błażusiak jednak nie weźmie udziału w austriackiej imprezie. 30-letni zawodnik podczas ostatnich igrzysk sportów ekstremalnych X-Games w Barcelonie, doznał kontuzji i przez najbliższe dwa tygodnie nie może jeździć na motocyklu. Zawody odbędą się w dniach od 30 maja do 2 czerwca.

Imprezę na żywo będzie można zobaczyć na stronie Red Bull TV!
live.redbull.tv – link

źródło: redbull.pl

Krótki adres URL: http://motocross.dirtarena.pl/?p=5687

Copyright © DIRT ARENA™ Wszelkie pozostałe znaki towarowe i nazwy firm, zamieszczone w matriałach publikowanych należą do ich właścicieli. Znajdź nas w Google+