Motopeds.com – nowe połącznie roweru i motocykla

motopeds.com

motopeds.com

Motopeds.com wpadło na genialny pomysł połącznie roweru górskiego z motocyklem o malej pojemności.

Czym jest Motoped?

Motoped to zmotoryzowany rower. Napędzany silnikiem Hondy xr50 lub chińskim zamiennikiem. Reszta części pochodzi z roweru downhillowego zamontowanego do specjalnie zbudowanej ramy oraz wahacza.

Po co komu Motoped?

Twórca tego rozwiązania zainspirował się ciągle rosnącymi cenami paliwa. Zauważył także że coraz więcej ludzi przesiada sie na skutery z tego właśnie powodu. Większość skuterów napędzanych jest silnikiem 2T co dla twórcy tego pomysłu brzmi jak „piła spalinowa na sterydach” :). Konstruktor zdecydował się stworzyć coś co będzie cichsze oraz mniej szkodliwe dla środowiska. Biorąc pod uwagę że silniki do xr50 produkowane są od około 40 lat (masa części oraz zamienników dostępnych na rynku), Cam Woods stworzyl połącznie roweru z motocyklem i narodził się projekt MotoPed.

Co jest potrzebne do zbudowania MotoPeda?

Poza specjalnie zaprojektowaną ramą oraz wahaczem producent udostępnia liste części motocyklowych oraz rowerowych potrzebnych do zbudowania MotoPeda.
Do podstawowych części zaliczyć można: Silnik Hondy xr50, zbiornik paliwa, siedzenie oraz kilka innych części motocyklowych, do podstawowych części rowerowych zaliczyć można przednie amortyzatory, hamulce, koła, opony, korbowód oraz pedały. Części produkowane przez twórcę pomysłu to: rama, wahacz, gniazdo wału, suport, tylna piasta, szprychy, układ wydechowy. Wszystkie części produkowane przez twórcę będą sprzedawanie w tzw. kicie – „Motoped Frame Kit „. Cena takiego zestawu to około 970 dolarów plus wysyłka.

Więcej informacji pod adresem – motopeds.com

Proces składania hybrydy:

Krótki adres URL: http://motocross.dirtarena.pl/?p=7143

Nadchodzące wydarzenia

  • Events are coming soon, stay tuned!

ANKIETA

Jaki obecnie posiadasz motocykl?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
sezon MXGP 2015 - oglądaj NA ŻYWO
Promocja imprez Motocross
sezon MXGP 2015 - oglądaj NA ŻYWO
Copyright © DIRT ARENA™ Wszelkie pozostałe znaki towarowe i nazwy firm, zamieszczone w matriałach publikowanych należą do ich właścicieli. Znajdź nas w Google+