Aaron Wheelz Fotheringham zaprasza na Nitro Circus Live w Warszawie!!!

Nitro Circus Live w POLSCE!!!

Nitro Circus Live w POLSCE!!!

Nitro Circus Live w POLSCE!!!

Nitro Circus Live w POLSCE!!!

Nitro Circus Live w POLSCE!!!

Wózek sklepowy i samochód lalki Barbie, czyli o sprzęcie freestyle’owca

Już 14 grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się największe show sportów ekstremalnych na świecie, czyli Nitro Circus Live. Swoje niecodzienne umiejętności zaprezentuje między innymi Travis Pastrana, twórca słynnego widowiska. Dzięki Nitro Circus Live sklepowy wózek nie będzie się już kojarzył z nudnymi zakupami, a przypomni zwiariowane ewolucje chłopaków z Nitro. Niespodzianek będzie więcej, ponieważ całe widowisko to jednym słowem wielki freestyle spod znaku jazdy na wszystkim, co ma kółka.

Freestyle ma to do siebie, że już z definicji zakłada pełną dowolność, zarówno w wykonywaniu ewolucji, jak również sprzętów, na których jest uprawiany. Podczas Nitro Circus Live będziemy mogli zobaczyć plejadę światowych gwiazd sportów freestylowych, którzy pokażą widowni, na czym można robić freestylowe triki. Jazda na rowerze czy hulajnodze nie wydaje się z pozoru niczym nadzwyczajnym, ale uwaga, w połączeniu z maksymalną dawką adrenaliny i szalonymi pomysłami ekipy Nitro, daje przepis na na prawdę wybuchową mieszankę.

10 najdziwniejszych sprzętów, na których można wykonać ewolucje freestylowe:

1. Deskorolka – Każdy chyba wie, że deska służy do robienia trików. Jeśli nie, to przekonacie się o tym podziwiając szaleństwo Beavera Fleminga podczas show Nitro Circus Live.

2. Rower – Rower, a zwłaszcza BMX i MTB, to sprzęt, na którym można robić wszystko. W Polsce specjalizują się w tym bracia Godziek z Suszca w Beskidach, którzy są jednymi z lepszych freestylowców w Europie. Na imprezie Nitro Circus Live będą jedynymi Polakami zaproszonymi do udziału w tym widowisku.

3. Motocykl – Na motocyklu też można być freestylowcem. Prawdziwą legendą i pionierem tej gałęzi freestyle’u był niejaki Evil Kenevil, a w dzisiejszych czasach jego miejsce zastąpił Travis Pastrana – 19-krotny medalista X-Games, człowiek, który zrobił pierwszego podwójnego backflipa na motocyklu i wprowadził ten sport na zupełnie nowy poziom. Travis jest jednym z twórców formuły Nitro Circus.

4. Hulajnoga – Freestyle na hulajnodze? Czemu nie! Ekipa Nitro Circus udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych, a hulajnoga jest wręcz stworzona do wykonywania niezliczonych kombinacji i oryginalnych trików. Podczas show w Warszawie zobaczymy hulajnogę w tandemie i inne cuda w wykonaniu Ryana Williamsa. Tego po prostu nie można przegapić.

5. Rolki – Rolki ostatnimi czasy zeszły do podziemia, ale wciąż mają swoich gwiazdorów takich jak Chris Haffey z Long Beach w Kalifornii, zdobywca złotych medali na X-Games. Na Nitro Circus skacze z mega rampy, latając po kilkanaście metrów.

6. Narty – Erik Roner to światowej sławy narciarz freeride i skoczek BASE. Podczas Nitro show skacze na nartach z rampy dla rowerów. Jak? Trzeba to zobaczyć.

7. Samochód lalki Barbie – Nie wiadomo dokładnie, czyj to był pomysł, ale jest na tyle szalony, że idealnie pasuje do całej konwencji Nitro Circus.

8. Bodyboard – Bodyboard to deska, trochę jak do surfingu, ale surfuje się leżąc na niej. Zwykle odbywa się to na falach Kalifornii, jednak tym razem Dusty Wygle dokona tego na Stadionie Narodowym. Przynajmniej spróbuje.

9. Ścigacz – Bohater wielu filmów akcji. To właśnie na takiej maszynie, a dokładnie na Suzuki GSXR, niejaki Streetbike Tommy próbował skoczyć z rampy i przelatując basen z gąbkami, w którym miał bezpiecznie lądować, rozbił się z hukiem na ziemi parę metrów dalej. Niedoszły zdobywca nagrody Darwina po wszystkim twierdził, że próbował zrobić z motorem salto do przodu. Przy tej okazji złamał obie nogi, ale uszedł z życiem. Tommy będzie 14 grudnia w Warszawie, ale czy natura freestylowca wygra ze zdrowym rozsądkiem i Tommy dokończy to, czego nie udało się wykonać ostatnim razem? Nie wiadomo.

10. Wózek inwalidzki – Tutaj chyba nie ma pytań, jest za to wielki szacunek. Aaron „Wheelz” Fotheringham urodził się z rozszczepem kręgosłupa. Niemal od zawsze jeździł na wózku, jednak w wieku 8 lat trafił do skateparku i zaczął trenować jazdę wózkiem jak na deskorolce. Dziś produkowane są specjalne modele sygnowane nazwiskiem Fotheringham, a sam zawodnik jest jednym z najbardziej znanych sportowców ekstremanych Ameryki. W 2006 roku Aaron zrobił pierwszego backfilpa na mega rampie na wózku inwalidzkim. Dwa lata później wprawił wszystkich w osłupienie robiąc tym razem podwójne salto na tej samej przeszkodzie. Tym wyczynem zyskał prawdziwą sławę i… zaproszenie do Nitro Circus słynnego Travisa Pastrany.

Więcej informacji o Nitro Circus Live w Warszawie – link

Krótki adres URL: http://motocross.dirtarena.pl/?p=7176

Nadchodzące wydarzenia

  • Events are coming soon, stay tuned!

ANKIETA

Moja płeć to:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
sezon MXGP 2015 - oglądaj NA ŻYWO
Promocja imprez Motocross
sezon MXGP 2015 - oglądaj NA ŻYWO
Copyright © DIRT ARENA™ Wszelkie pozostałe znaki towarowe i nazwy firm, zamieszczone w matriałach publikowanych należą do ich właścicieli. Znajdź nas w Google+