relacja – MXGP, MX2, WMX, EMX125, EMX150 – XI runda 2014 FIM Motocross World Championship

relacja - MXGP, MX2, WMX, EMX125, EMX150 – XI runda 2014 FIM Motocross World Championship

relacja – MXGP, MX2, WMX, EMX125, EMX150 – XI runda 2014 FIM Motocross World Championship

21-22 Czerwca 2014 miała miejsce kolejna runda 2014 FIM Motocross World Championship. Runda 11 odbyła się na słynnym torze w miejscowości Teutschentahl (Niemcy). Przez cały weekend można było zobaczyć zmagania w klasach WMX, EMX125, EMX150, MX2 oraz MXGP. Była to nasza pierwsza wizyta na imprezie z tego cyklu i stwierdzamy że poza kilkoma detalami jest to impreza warta polecenia oraz zobaczenia na żywo!

Szybkość z jaką poruszają się po torze, jedni z najlepszych zawodników na świecie, oraz zapach landrynek pozostaną z nami na długo :)

Weekend rozpoczął się dla nas odebraniem akredytacji oraz zapoznaniem się z terenem w piątek. Od wczesnych godzin rannych w sobotę już biegaliśmy z aparatami po terenie imprezy w Teutschentahl.

Oczywiście od samego początku mocno trzymaliśmy kciuki za Polską reprezentacje w klasie WMX – Joanna Miller oraz klasie EMX125 – Karol Kruszyński, Jakub Barczewski, Gabriel Chętnicki. Niestety Karolowi nie udało się zakwalifikować do wyścigów głównych. Pozostała część naszej reprezentacji ukończyła zmagania w Teutschentahl na pozycjach – Joanna Miller (13 pozycja), Gabriel Chętnicki (16 pozycja), Jakub Barczewski (40 pozycja).

Podium w klasie WMX:
1. Meghan Kat Rutledge (AUS, KAW)
2. Chiara Fontanesi (ITA, YAM)
3. Livia Lancelot (FRA, KAW)

Podium w klasie EMX125:
1. Brian Hsu (GER, SUZ)
2. Joakin Furbetta (ITA, KTM)
3. Tomass Sileika (LAT, KTM)

Podium w klsaie EXM150:
1. Albie Wilkie (GBR, HON)
2. Eric Schwella (GER, HON)
3. Albin Larsen (SWE, HON)

Zmagania w klasie MX2 przebiegły zgodnie z planem :) – Herlings w pierwszym biegu po wywrotce wygrywa z 20 sekundową przewagą a w drugim odstawia resztę o 40 sekund. Nawiasem mówiąc chyba już wszyscy czekają na to kiedy Jeffrey zdecyduje się na przejście do klasy MXGP – pytanie to, ku lekkiej irytacji samego zainteresowanego, dość często pojawiało się na konferencjach prasowych. Ostatnio pojawiła się informacja że Jeffrey wystartuje w kilku rundach obecnego sezonu Pro AMA Motocross za oceanem – trzymamy kciuki!!!

Podium w klasie MX2:
1. Jeffrey Herlings (NED, KTM)
2. Tim Gajser (SLO, HON)
3. Jordi Tixier (FRA, KTM)

W klasie MXGP było za to trochę więcej niespodzianek. Cairolli cały weekend walczył z wirusem i GP Niemiec zakończył na pozycji 5. Zaskoczeniem i radością dla lokalnych kibiców okazał się zwycięski przejazd pierwszego biegu w wykonaniu zawodnika Teamu HRC – Max Nagl. Max wraca do formy po 8 tygodniowej przerwie spowodowanej wypadkiem podczas sesji treningowej (w kwalifikacji końcowej Nagl uplasował się na 2 pozycji). Kolejnym zawodnikiem nie do zatrzymania okazał się Clement Desalle – brutalny wypadek z przed tygodnia nie zrobił na nim żadnego wrażenia i tym samym Clement zajął najwyższe miejsce na podium w Teutschentahl. Trzecie miejsce na podium zajął specjalista od utrzymywania równej formy – Jeremy Van Horebeek.

Podium w klasie MXGP:
1. Clement Desalle (BEL, SUZ)
2. Maximilian Nagl (GER, HON)
3. Jeremy Van Horebeek (BEL, YAM)

Część zarejestrowanego materiału podczas 2014 FIM Motocross World Championship (Teutschentahl) znajdziecie poniżej.

Całość materiału w większej rozdzielczości znajdziecie w naszej galeria FB – facebook.com/dirtarenapl

Zdjęcia: Paweł Chabałowski / Grzesiek Bachórz

Krótki adres URL: http://motocross.dirtarena.pl/?p=8190

Nadchodzące wydarzenia

  • Events are coming soon, stay tuned!

ANKIETA

Moja ulubiona marka opon to:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
Copyright © DIRT ARENA™ Wszelkie pozostałe znaki towarowe i nazwy firm, zamieszczone w matriałach publikowanych należą do ich właścicieli. Znajdź nas w Google+