Sky Fighters team w programie TVN – Mam Talent

Sky Fighters team w programie TVN - MAM TALENT

Sky Fighters team w programie TVN – MAM TALENT

„TVN nie udźwignął ich występu w półfinale Mam Talent” – Sky Fighters team

Pewnie wielu z was słyszało lub kojarzy swego czasu sztandarowy show na antenie TVN o nazwie „Mam Talent”, którego celem jest wyłonienie największego talentu, czy też najciekawszej osobowości w Polsce.
Przez kilka sezonów przez program przewinęło się wiele różnorodnych talentów. Wśród nich brylowali między innymi wokaliści i tancerze. W pierwszych edycjach, kiedy to na polskim rynku nie było jeszcze takich show jak „The voice of Poland” czy „Got to dance” mieliśmy do czynienia ze swoistym zalewem wyżej wymienionych uczestników. Z późniejszym czasem stało się to jednak „oklepane”. TVN postanowił, więc postawić na gimnastykę, co było strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o oglądalność, ale czy było to korzystne dla samej komercyjnej telewizji?. Kolejne edycje programu toczyły się już swoimi drogami czy też drogami reżysera i ekipy TVN, co przyniosło programowi spadek oglądalności.

Czy inne talenty w Polsce już się wyczerpały? Czy TVN nie potrafi znaleźć czegoś nowego? I wreszcie czy możemy tutaj mówić o jakimkolwiek wpływie samych uczestników i głosowania sms na wynik programu?
Nie chce w tym momencie stwierdzać tego jednoznacznie, ponieważ cały czas drzemie we mnie ta cząstka nadziei, ze jednak się mylę.

W 7 edycji programu wraz z ekipą Sky Fighters w składzie:
Patryk Siekaj (QFMX)
Tobias Finck (FMX)
Karol Bocian Pełka (MTB)
Piotr Krajewski (MTB)
Artur Puzio (FMX)

Postanowiliśmy zaprezentować swoje umiejętności przed jury programu. Nie ukrywam, że przez kilka miesięcy przygotowywaliśmy się do castingów a zorganizowanie występu castingowego było całkowicie na naszej głowie. Oczywiście, że TVN się to podobało i chcieli nas pokazać jednak stwierdzili, że ograniczą się jedynie do nagrania naszego występu i dostarczenia jurorów. Byliśmy dość mocno zdeterminowani aby wszystko się udało. W końcu z pomocą Dzielnicy Ursynów oraz życzliwych ludzi udało nam się zorganizować występ w środku Warszawy. Sam casting nie przebiegł dla nas najlepiej. Nagranie zaplanowane na godzinę 12.00 przesunęło się na 14.00 ponieważ jury nie mogło dojechać na czas. Wiadomo, że gwiazdom wypada się spóźnić. Dla nas oznaczało to porażkę, ponieważ wiedzieliśmy, że o 14.00 miała przyjść burza. Występ a raczej to co udało się zarejestrować z próby naszego występu mogliście oglądać w pierwszym odcinku 7 edycji programu.

Oczywiście byliśmy przygotowani na odrzucenie przez jury, w końcu widzieli tylko 3 nasze skoki na 20 z całego występu. Co więcej byliśmy przekonani, że nie będzie możliwości występów w kolejnych etapach ze względu na dużą powierzchnie terenu jaka jest niezbędna do naszego występu. Jednak jak się później okazało otrzymaliśmy 3 razy tak co gwarantowało nam przejście do kolejnego etapu.

„Szukają talentów a nie mają pieniędzy !”
Wiedząc, że kolejny odcinek miał być kręcony późną jesienią o godzinie 20.00 przekazaliśmy produkcji wszystkie nasze prośby dotyczące bezpieczeństwa naszego pokazu, ponieważ nie chcieliśmy by któremuś z zawodników cokolwiek się stało. Poprosiliśmy przede wszystkim o oświetlenie jeśli pokaz miał by się odbyć na zewnątrz oraz o ewentualne wystąpienie w hali lub innym krytym obiekcie na co TVN przystał i zapewnił, że wszystko zorganizuje.

Zaproszeni do udziału w kolejnym etapie ponownie usłyszeliśmy, że przechodzimy dalej. Był to nagrania w teatrze gdzie jurorzy wybierali finałową 40 uczestników.
Jak się później okazało niecały tydzień temu podczas oględzin hali, w której mieliśmy występować 25 października bieżącego roku poinformowano nas, że niestety TVN nie jest w stanie udźwignąć naszego występu półfinałowego cytuje „Światła niezbędne do waszego występu będą kosztowały ponad 80.000 zł na co absolutnie nie możemy sobie pozwolić” . Zarówno dla całej ekipy jak i jak i osób przy tym obecnych było to absurdalne. Odnieśliśmy wrażenie, że decyzja zapadła już odgórnie. Nie było nawet możliwości kontynuacji rozmowy. A prośby o specyfikacje techniczną światła byśmy mogli przy pomocy sponsorów zorganizować je we własnym zakresie były zmywane milczeniem.

„Wymażą gumką myszką z odcinka w teatrze”
Zawiedzeni decyzją TVN próbowaliśmy się jeszcze z nimi kontaktować w celu rozmowy na temat innych możliwości występu. Dowiedzieliśmy się jednak, że nie tylko nie będziemy mogli wystąpić w odcinku, ale i zostaniemy wycięci z już wcześniej nagranego odcinaka, w którym dowiadujemy się, że przeszliśmy do półfinału.

„TVN nie chciał się tłumaczyć”
Ostatnią naszą prośbą była oficjalna informacja na temat odwołania naszego występu. Zarówno w próby jak i występ na castingu włożyliśmy kawał serca i pieniędzy. Chcieliśmy tylko, aby TVN oficjalnie wystosował się do swojej decyzji. Przecież dopingowały nas całe nasze miasta. W mieście rodzinnym Patryka Siekaja aktualnie najmłodszego zawodnika QFMX na Świecie(skaczącego na quadzie) miał nawet zostać wywieszony telebim, aby lokalni mieszkańcy mogli oglądać półfinałowy odcinek programu. Ponadto każdy z członków ekipy wyszedłby na niepoważną osobę bez takowego oświadczenia. Jednak TVN odpowiedział na naszą prośbę powyższym cytatem.

Podsumowując…
Całą ekipą długo zastanawialiśmy się czy warto jest pisać ten artykuł i w jakiej formie ująć to, w jaki sposób nas potraktowano. Ostatecznie zdecydowaliśmy się przedstawić po prostu prawdę. Nie mamy nikomu za złe, że nie wystąpimy w półfinale programu, ale jesteśmy strasznie zawiedzeni podejściem TVN, który nie raczył nawet ustosunkować się do swojej decyzji.

tekst – Ekipa Sky Fighters

Krótki adres URL: http://motocross.dirtarena.pl/?p=8751

Nadchodzące wydarzenia

  • Events are coming soon, stay tuned!

ANKIETA

Moja ulubiona marka opon to:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
Copyright © DIRT ARENA™ Wszelkie pozostałe znaki towarowe i nazwy firm, zamieszczone w matriałach publikowanych należą do ich właścicieli. Znajdź nas w Google+