ProfiAuto FMX & Music Show

ProfiAuto FMX & Music Show

ProfiAuto FMX & Music Show

Tytuł: ProfiAuto FMX & Music Show
Lokalizacja: Katowice – Spodek
Data: 23.05.2014
Kategoria: ProfiAuto FMX & Music Show

W sobotni wieczór (23 maja) przestrzeń pod dachem katowickiego Spodka zapełni się latającymi motocyklami, quadami i rowerami. Zawodnicy ProfiAuto FMX & Music Show zapowiadają, że zaskoczą publiczność szalonymi trikami i fenomenalnym stylem. Stalowe rampy do skoków synchronicznych, iskry wydobywające się z motocykli, ostra rockowa muzyka Acid Drinkers, skoki do góry nogami – być może nadchodzi cisza wyborcza, ale w stolicy Śląska w sobotę – z pewnością nie będzie cicho!

Pokazy stuntu, FMX, MTB i QFMX, rywalizacja w ramach pierwszej rundy Sky Fighters CUP, zawody best whip, pokazy skoków synchronicznych, a wszystko to polane muzycznym, rockowym kwasem w wykonaniu zespołu Acid Drinkers – sobotni wieczór w Katowicach, w ramach ProfiAuto FMX & Music Show zapowiada się ekscytująco. Na płycie Spodka pojawi się m.in. tzw. podwójne mobilne lądowanie, czyli jedyny w Polsce, sterowany hydraulicznie sprzęt, który jest w stanie przystosować się do każdego podłoża. Będzie też dziesięciometrowa wieża, przeznaczona dla wykonujących niebezpieczne ewolucje rowerzystów.

Jedną z bardziej widowiskowych ewolucji planowanego show jest konkurs best whip. Podczas jego trwania zawodnicy powalczą o to, który z nich najbardziej wychyli swoją maszynę bokiem. Tu wszystkie chwyty w rywalizacji o uwagę widzów i punkty jury są dozwolone. Sporą dawkę emocji przyniosą też skoki synchroniczne. Dzięki zainstalowanym na płycie Spodka stalowym rampom, w powietrzu znajdzie się jednocześnie nawet sześć motocykli. Uczestnicy powalczą także m.in. na kombinacje standardowych trików wykonywanych do góry nogami. Rywalizację dodatkowo podgrzewa fakt, że aż pięciu zawodników ze stawki na stałe ma w swoim repertuarze backflipa, czyli salto na motocyklu na odległość 23 metrów.

– Podczas ewolucji motocykle będą m.in. unosić się w powietrzu, krzesać iskry, a zawodnicy – dadzą z siebie wszystko. Podkręca nas międzynarodowe współzawodnictwo, możliwość wygranej w pierwszej rundzie Sky Fighters CUP i spore zainteresowanie publiczności. Chcemy pokazać energetyczne show, wykręcone tricki i dobrą, opartą na solidnych umiejętnościach rywalizację – zapowiada Mistrz Polski FMX, Artur Puzio.

Do walki z reprezentantem polski staną inni utytułowani zawodnicy FMX, m.in. Tobias Finck z Niemiec, Ikka Salo z Finlandii, Zdenek Fusek z Czech, Peter Hujber z Węgier czy rosyjski team Adrenaline Rush: Mihail Yargin, Nikolay Ivankov i Vladimir Yarygin. Na quadzie pojawi się Ales Rozman ze Słowenii, a do stawki dołączyli właśnie kolejni zawodnicy na rowerach:

Łukasz Kornobis to zawodnik, który wystąpi na pit bike’u. Swoją przygodę ze stuntem rozpoczął 7 lat temu na rowerze, potem przesiadł się na motorower i Hondę CBR F4i, próbował też karkołomnych ewolucji na motorynce. Sprzętem, na którym teraz jeździ, jest PitBike’u MRF o pojemności 140cc.

Karol „Bocian” Pełka to 24-latek, który na rowerze skacze już od 10 lat. Jest wnukiem jednego z największych Polskich pilotów i od zawsze marzył o lataniu. Od wielu lat startuje w rożnych zawodach i zdobył już sporo nagród zarówno w kraju, jak i za granicą. Swoją przygodę ze skokami traktuje jako kontynuację rodzinnej tradycji.

Piotrek Krajewski na co dzień studiuje i pracuje w Warszawie. Jest miłośnikiem sportów ekstremalnych, a jego pasja zaowocowała m.in. tytułem Mistrza Polski MTB Dirt 2014. Ma 23 lata i aż 11 z nich spędził na rowerze.

Daniel Zawistowski ma 19 lat i na co dzień jeszcze się uczy. W jego repertuarze znajdują się między innymi 360 z podwójnym tailwhipem i backflipy z kombinacjami. Zapowiedział, że w Katowicach podejmie również próbę wykręcenia frontflipa na mobilnych rampach.

Bilety na ProfiAuto FMX & Music Show ( wraz z darmową wejściówką na targi ProfiAuto Show) są dostępne w serwisie Eventim: http://bit.ly/1NzCanz
Więcej informacji na temat imprezy znaleźć można na stronach www.fmxshow.pl

HARMONOGRAM:
18.00 – Otwarcie bram Spodka
18.20-18.40 – Pit Party z zawodnikami (antresola)
19.00 – Otwarcie zawodów
19.20 – Pokaz STUNTU
19.25 – Kwalifikacje Sky Fighters CUP
19.50 – Pokaz MTB + QFMX
20.05 – Zawody ProfiAuto FMX Best WHIP
20.20 – Półfinał zawodów Sky Fighters Cup
20.30 – ProfiAuto FMX SHOW (Stunt, QFMX, FMX i MTB)
20.40 – Finał 1 rundy Sky Fighters CUP
20.45 – ProfiAuto FMX SHOW – Pokaz skoków synchronicznych z udziałem wszystkich zawodników
20.50 – Przerwa techniczna – 10 minut
21.00 – Koncert Zespołu Acid Drinkers

Mapa dojazdu:

Krótki adres URL: http://motocross.dirtarena.pl/?p=9129

Copyright © DIRT ARENA™ Wszelkie pozostałe znaki towarowe i nazwy firm, zamieszczone w matriałach publikowanych należą do ich właścicieli. Znajdź nas w Google+